Jdi na obsah Jdi na menu

AKTIVITY PRO ZDRAVÍ

Správná dovolená by měla znamenat volný čas zejména k tomu, co si sami přejeme a chceme. Pokud se v průběhu roku potýkáme se zdravotními potížemi, pak je načase zamyslet se nad sebou samými a pokusit se udělat si čas sami na sebe. V období června a září, kdy v Chorvatsku letní destinace nejsou přeplněné, se nabízí dostatek prostoru a času ke zklidnění a tělesné i duševní relaxaci. 

 

dsc_0027.jpg

Při západu slunce v Mandre, Chorvatsko, ostrov Pag

Relaxační turistika na ostrově Pag

 

Pro období června a září můžete strávit dovolenou zcela jinak, než jak jste zvyklí v průběhu plné letní sezony. Slunce je v tomto období nad ostrovem příjemně hřejivé. Moře vás ještě přijme do svých vln. Většinu času však můžete strávit procházkami po klidném pobřeží a přemýšlením o tom, na co v průběhu roku nemáte prostor ani čas. 

 

Pokud se vypravíte ve skupince, společně s dalšími lidmi podobného zaměření, pak jsou pro vás připraveny krátké i delší vycházky v polopouštní krajině ostrova Pag. Zastavení a spočinutí na zajímavých, klidných a málo navštěvovaných místech dávají prostor pro uvolnění psychického napětí, individuální cvičení pro seberozvoj a meditaci. Večery jsou vyhrazeny vzájemnému sdílení a povídání o tom, co vás právě zajímá. K tomu je zajištěno odpovídající ubytování a doprava buď individuální, anebo autobusem.

 

Ubytování a doprava jsou zajišťovány ve spolupráci s CK Novalja a vedeny českým průvodcem.

 

První pobyty by se měly uskutečnit na jaře a na podzim 2020.

 

Pro více informací se obraťte na:

Tel. +420 608 751 476  Radek Horák, nebo e-mail: radomir.horak@gmail.com

Lidé se zdravotním znevýhodněním

 

Nejen pro člověka zdravého, ale také pro lidi se zdravotním znevýhodněním, je zcela zásadní udržet si co nejlepší psychickou i fyzickou kondici. K tomu mohou přispět aktivity spojené s pobytem v přírodě. Zdraví lidé je mohou vykonávat, kdykoli potřebují. Lidé zdravotně znevýhodnění jsou odkázáni na asistenta, který jim pomůže s uspokojováním základních potřeb, překonáváním určitého diskomfortu a zdoláváním přírodních překážek. Ani zdravotní omezení by nemělo být limitem pro to, abychom usilovali o maximální možné znovunabytí fyzických a psychických sil.

Pracovníci v pomáhajících profesích

 

Podle WHO (Světové zdravotnické organizace při OSN) je za zdravého člověka považován ten, kdo prožívá úplnou fyzickou, duševní a sociální pohodu. Můžeme se ptát, kolik z nás, relativně "zdravých" lidí to tak má? Současný životní styl a nároky pracovního prostředí k pevnému psychickému ani fyzickému zdraví příliš neprospívá.

Proto aktivity, jako jsou výlety a pobyty v přírodě spojené se seberozvojem, jsou součástí preventivní péče o duševní zdraví každého člověka. Tím více pro pracovníky v pomáhajících profesních, mezi které lidé pracující v sociálních službách také patří.

 

Tipy na turistické vycházky ostrova Pag.

 

misto-pro-koupani-a-odpocinek--plaz-beritnica...jpg

Pláž Beritnica, Chorvatsko, ostrov Pag