Jdi na obsah Jdi na menu

DESTINACE

 

Správný výběr místa pobytu může do značné míry ovlivnit spokojenost s letní dovolenou v Chorvatsku. Při rozhodování bychom tedy měli mít na zřeteli především účel, za jakým do Chorvatska jedeme.

 

Pokud je to hlavně koupání v moři, pobyt na pláži a večery při sklence vína pod hvězdnou oblohou, pak bychom si neměli vybírat rušná městská centra. Také v okrajových částech měst, nebo uprostřed větších letovisek musíme počítat s večerním ruchem do pozdních nočních hodin. Mezi taková místa může patřit ubytování v Novalje, u města Pagnebo část letoviska Povljana.

 

Menší destinace jsou zpravidla klidnější a současně nabízejí potřebné zázemí. Najdeme tady jeden nebo dva obchůdky, stánky s pečivem a zeleninou, restauraci, kavárnu a případně plážový bar. Během dne jsou také tato místa rušná, avšak noční dobu lze dobře využít ke klidnému spaní. Patří sem oblíbené destinace pro ubytování jako je Stará Novalja, Metajna, Mandre, Povljana a Dinjiška.

 

Na ostrově Pag jsou také osady, které jsou obydleny jen v průběhu letní sezony. Na takovém místě najdeme zpravidla jen stánek s pečivem a zeleninou. Zbytek si musíme přivézt z blízkého obchůdku ve městě. Na těchto destinacích můžete zažít skutečnou relaxační dovolenou s minimálním ruchem a provozem. Typickým příkladem takového ubytování je osada Potočnica. Najdete ji asi 11 km od města Novalja, směrem na sever ostrova Pag.

 

Kdo touží po úplném klidu a samotě, může si také na Pagu vybrat z několika míst. Zpravidla jde o apartmánový dům, který obsadíte sami se svou početnou rodinou nebo přáteli, případně jej sdílíte s podobně založenými návštěvníky Pagu. Na takových místech máte jen to, co si sami přivezete (a odpadky také odvezete). Obchody a restaurace jsou v dosahu autem. Dovolenou pro "Robinsony" na ostrově Pag můžete zažít při ubytování na Sveti Marko, nebo nedaleko Povljany u domu Maletinac.

 

Dalším kritériem pro výběr destinace může být dostupnost pobřeží, charakter pláže, vstupu do moře, jejich vybavenost a vzdálenost pláže od ubytování. Je také snahou vybírat domy, které jsou nejblíže k pláži a pro pohodový pobyt u moře tak splňují co nejlepší podmínky.

 

V případě dotazů a nejasností se neváhejte obrátit na pracovníky CK Novalja. Rádi vám pomohou s výběrem té správné destinace podle vašich požadavků.

 

 

Novalja                                         Město Pag                                   Povljana                                      Stará Novalja

rybari-po-rannim-ulovku.jpg mestsky-most.jpg Povljana byvale-trajektove-pristaviste-na-konci-obce...jpg

 

Mandre                                        Metajna                                       Potočnica                                     Dinjiška

plaze-v-blizkosti-pristaviste...jpg metajna--posledni-vesnicka-vychodniho-pobrezi-ostrova.jpg pobrezi-u-potocnice-od-more...jpg dinjiska.jpg