Jdi na obsah Jdi na menu

KALENDÁŘ

Události na Pagu v průběhu léta 2018

 

Uvedené události mají zde pouze informační charakter. Organizátorem akcí a výletů jsou výhradně chorvatské subjekty, které za jejich konání a průběh nesou odpovědnost.

 

 

Informační centrum v Kolanu - kalendář akcí 2018

 

Uskutečněné kulturní a sportovní akce v letovisku Mandre

 

Hari Rončević 2017 

Slovinská noc 2014

Jadranske igre (Jadranské hry) 2013

Sportovní slavnost - utkání ve vodním pólu 2012

Slovinská noc 2012

 

 

Kulturní akce

 

V průběhu letní turistické sezony jsou na ostrově Pag pořádány různé společenské a kulturní akce. Nejen ve městech Pag a Novalja, ale také v menších destinacích, které jsou zaplněny množstvím turistů.

 

dsc_0174.jpg

Tradičně se konají hudební večery pod širým nebem. Hraje se, zpívá a tančí někdy i přes půlnoc. K tomu jsou nabízeny domácí pokrmy, rybí speciality a převážně skopové nebo jehněčí maso.

 

Místem konání jsou obvykle přístaviště, nebo prostory v centru obce. Některé akce nejsou vypsány dlouho dopředu a tak se objeví na místní vývěsce třeba jen pár dnů před jejich uskutečněním.

 

 

 

Lodní výlety

 

Zajímavým zpestřením pobytu na Pagu jsou také lodní výlety, které nabízejí místní majitelé lodí a člunů. Může se jednat o celodenní plavbu výletní lodí, anebo jen panoramatickou vyjížďku podél pobřeží. 

 

dsc_0012--2-.jpg

V kalendáři událostí můžete termíny konání lodních výletů také sledovat Pokud byste pro některý z výletů rozhodli, mohu ověřit volná místa a případně vašim jménem výlet pro vás rezervovat.

 

Vždy však záleží na aktuálních podmínkách na moři, zda se výlety uskuteční. Počasí se může náhle změnit. To za vás pečlivě sleduje kapitán lodi a v takovém případě se výlet odkládá na jiný den.

 

 

Exkurze v sýrárně 

 

Oblíbenou akcí na Pagu je návštěva jedné z nejnovějších sýráren v Chorvatsku. Je spojena s ochutnávkou sýrů z kravského, kozího a ovčího mléka. Je možné ji absolvovat po domluvě s českým průvodcem.

 

p1130860.jpg

Na Pagu se po staletí chovají ovce. Jsou uzpůsobené životu v drsných podmínkách. Po celý rok se pohybují volně na pastvinách. V létě se ukrývají ve stínu stromů a keřů. V zimě musí odolávat silnému větru zvanému Bura.

 

Místní pastevci si ovcí cení. V zimě je přikrmují senem, které dováží z pevniny. Pažský sýr z ovčího mléka je známý ve vybraných restauracích po celém světě. Návštěvu sýrárny s ochutnávkou si můžete domluvit s výkladem v češtině.

 

  

  • Události jsou zde uvedeny na základě informací organizátorů, nebo z veřejně dostupných zdrojů.
  • Za případné změny akcí nebo výletů odpovídá jejich organizátor.
  • V případě rezervace lodního výletu si kupujete lodní lístek až při nástupu na loď.
  • Vaše rezervace je po potvrzení závazná a neměla by být bez vážného důvodu rušena.

 

 

 Jak objednat výlet nebo návštěvu sýrárny

 
  • Na místě v přístavu u organizátora výletu, nejlépe v ranních nebo podvečerních hodinách.
  • V obchůdku sýrárny Gligora v Kolanu (bez českého výkladu).
  • Pro návštěvu sýrárny s českým výkladem, nebo ověření volných míst a termínu konání lodního výletu, můžete odeslat e-mail nebo se obrátit telefonickým dotazem na delegáta CK Novalja na ostrově Pag.
 
Delegát CK Novalja Vám může ověřit termín konání výletu a volná místa. Na požádání může výlet na vaše jméno rezervovat. Všechny výlety jsou pořádány místními organizátory. Delegát ani cestovní kancelář neodpovídají za konání nebo průběh výletu.