Jdi na obsah Jdi na menu

Stánek u Kolanu

Stejně jako v celém v Chorvatsku, také na ostrově Pag se můžeme setkat s nabídkou domácích výrobků a produktů. Máme tak možnost zjistit a vyzkoušet, čím se místní obyvatelé zabývají a živí. Výrobky jsou kvalitní, bez chemických přísad a úprav. Většina z nich by nesla značku bio, nebo eko, kdyby měly prodávány např.v supermarketu.

 

stanek-u-silnice-za-obci-kolan....jpgNakupování domácích výrobků je vhodné u soukromníků přímo v domácnosti, nebo na tržnici. Prodej, například sýrů, u silnice není tím nejvhodnějším prostředím, kde by byla kvalita a nezávadnost zaručena. I když takový výrobek byl původně kvalitní, snadno v teplém počasí podléhá zkáze.

 

Snad jednou z vyjímek je stánek u hlavní silnice za obcí Kolan, ve směru k městu Novalja. Paní domácí se svým manželem se pečlivě starají o to, aby produkty jimi nabízené neutrpěly újmu na kvalitě.

 

Zboží mají uskladněno v nedalekém domě, kde bydlí. Často je vidět, jak přenášejí některé produkty od stánku zpět do chladu, aby nebyly vystaveny dlouho vyšším teplotám venku. Případně používají led a často zboží doplňují. Také čistota a kultura prodeje je zde lepší, než tomu bývá někde jinde.

 

Výhodná poloha stánku u silnice u Kolanu s možností zastavit se autem a zřejmě i osvědčená kvalita a chuť domácích produktů je lákadlem nejen pro nové zákazníky, ale i turisty, kteří se na ostrov pravidelně vrací.

 

Ke stažení jako Bod zájmu (ve formátu gpx pro navigace Garmin)

 

 

Stánek u Kolanu ve fotografiích

 

stanek-u-silnice-za-obci-kolan....jpg stanek-u-silnice-za-obci-kolan.....jpg stanek-u-silnice-za-obci-kolan.jpg stanek-u-silnice-za-obci-kolan...jpg

 

 

Stánek u Kolanu na mapě

 

 


Zobrazit větší mapu