Jdi na obsah Jdi na menu

Tradiční slavnosti

V letovisku Mandre jsou každým rokem pořádány letní slavnosti a zábavy. Mezi tradiční patří setkání se zástupci a obyvateli družební obce Starše ze Slovinska. Přijíždějí na pozvání obce Kolan, aby společně uspořádali venkovskou zábavu a předvedli své tradiční kroje a tance. 

 

dsc_0084.jpgOrganizátoři letní zábavy tímto pozývají také širokou veřejnost a návštěvníky na ostrově Pag. Hraje tradiční muzika i moderní hudba. Zdarma se podává drobné občerstvení a víno. Drobní výrobci nabízejí své produkty, jako sýry, med, víno, rakija, grilované klobásy a pečené ryby, nebo mušle. 

 

Slavnost začíná obvykle až po osmé hodině večer a trvá dlouho přes půlnoc. Dějištěm konání bývá prostor před kostelem P.Marie Sněžné, nebo malý lesopark u přístavu. Datum zábavy lze těžko určit předem, neboť akce bývá potvrzena až nedlouho před jejím konáním.

 

Již se stává tradicí letní družební setkání zástupců slovinské obce Starše (u města Ljubljana) a obyvatel vesničky Kolan a Mandre. Při této příležitosti se v průběhu letní sezony koná venkovská zábava s vystoupeními zpěváků a tanečníků obou států.

 

Hraje muzika, tančí se, griluje, vaří místní pochutiny, nalévá pivo a víno, pro děti bývá nafukovací hrad zdarma. Ceny jsou lidové, pohostinnost a srdečnost místních lidí dokáže příjemně naladit téměř každého návštěvníka.

 

 

Tradiční slavnosti ve fotografiích

 

dsc_0148.jpg dsc_0152.jpg dsc_0127.jpg dsc_0150.jpg

 

 

Slavnosti v Mandre na mapě

 

 


Zobrazit větší mapu