Jdi na obsah Jdi na menu

Vína z ostrova Pag

Při pobytu na ostrově Pag můžeme ochutnat a zakoupit kvalitní dalmátská vína. Jedním z producentů je profesionální vinař Denis Rako, který se věnuje pěstování vinné révy na Pagu a obnově původních odrůd.

 

U vinaře na PaguPři návštěvě jeho vinařství nás v případě zájmu provede stáčírnou, ukáže vinařské lisy a tanky na skladování vína.

 

Při rozhovoru se dozvíme zajímavé informace o tradici pěstování vinné révy a současném vývoji. Dostaneme ochutnat základní druhy bílých a červených vín.

 

Jako doplňkový prodej si k vínům můžeme zakoupit vyhlášený Pažský sýr, nebo nakládané olivy. Stejně jako v celém středomoří, tak na ostrově Pag je zvykem dobrá jídla zapíjet kvalitním vínem. 

 

Místa na Pagu, kde můžete zakoupit víno v lahvích, nebo stáčené, od profesionálního vinaře:

 

  • Město Pag – dřevěný stánek v blízkosti hotelu Pagus
  • Ostrov Pag - Auto kemp Šimuni 
  • Ostrov Pag – trajektový přístav Žigljen 
  • Severní Dalmácie, Zadar - Vinarija Studeno

 

Další informace

 

Vinařství na Pagu ve fotografiích

 

dsc_0155.jpg dsc_0173.jpg dsc_0238.jpg dsc_0240.jpg

 

Vinařství na mapě

 


Zobrazit místo Vinařství Denis Rako na větší mapě

 

Příspěvky

Víno na ostrově Pag

28. 1. 2014

Ještě v první polovině 20.století patřilo víno k nejdůležitějším produktům na ostrově Pag. Známá byla červená vína z oblasti Novaljsko polje a bílý Torbijan od Kolanského polje.

I když došlo k částečné obnově vinohradnictví, již nikdy nedosahoval tento obor takové slávy, která jej provázela v minulosti. Mnozí obyvatelé Pagu se začali více věnovat chovu ovcí, kdy výroba sýrů byla výnosnější, než pěstování a výroba vína. Tím došlo ještě k většímu úbytku ploch vhodných pro vinnou révu.

Nakonec také rozvíjející se turistický ruch od poloviny 60.let 20.století zabral tu nejlepší půdu pro výstavbu ubytovacích kapacit, např.dnešní Vodice, Bošana, ale nejlepší oblast byla mezi Prosikou a Dubravou.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Vína z ostrova Pag