Jdi na obsah Jdi na menu

Co potřebuji pro chytání ryb v Chorvatsku

Rybaření se může týkat sladkovodních ploch, nebo moře. Může jít o sportovní rybolov, nebo rekreační rybolov. Také se hosté někdy ptají, zda je rozdíl chytání ryb ze břehu, nebo z loďky.

 

Rybaření na dovolené

 

V případě dovolené v Chorvatsku, nebo na ostrově Pag, se nejčastěji jedná o rekreační rybolov. Pro účely zákona se nerozlišuje, zda jde o chytání ryb ze břehu, nebo z loďky v pobřežních vodách Jadranu.

 

Rybolov není dovolen v přístavech, na pláži určené ke koupání, u chovných zařízeních, v národních parcích a v ústích velkých řek, pokud není stanoveno na místě jinak.

 

Na ostatních místech je rybolov dovolen. Podle chorvatských zákonů je potřeba mít zakoupenou povolenku pro rybolov. Výjimkou jsou osoby do 14 let.

 

Ceny rybářských povolenek (lístků)

Povolenka na 1 den        60 HRK

Povolenka na 3 dny      150 HRK 

Povolenka na 7 dnů      300 HRK

Povolenka na 30 dní     700 HRK

 

Zakoupení rybářského lístku

 

Povolenky lze zakoupit na místním úřadě, v některých obchodech s rybářským vybavením, nebo elektronickou cestou přes internet Zakoupení rybářského lístku přes internet

 

Na ostrově Pag

 

Na ostrově Pag lze zakoupit rybářskou povolenku ve městě Pag, v turistické agentuře Meridijan, nedaleko hotelu Pagus. Dále v centru města v obchůdku s rybářskými potřebami u malého přístaviště a nedaleké cukrárny Jadran.