Jdi na obsah Jdi na menu

Pláž Girenica

Přírodní, oblázková pláž Girenica se rozprostírá podél zátoky, ve které mohou kotvit malé čluny a plachetnice, na západním pobřeží ostrova Pag. Je oblíbená pro svou odlehlost, relativně dobrý přístup a možnost koupání až do západu slunce, který lze odsud také pozorovat.

Pláž Girenica

V její blízkostí se nachází soukromý penzion, kde můžete dostat lehké občerstvení a nápoje. Vše ostatní je potřeba vzít si na pláž sebou a také sebou na závěr dne odnést.

 

Pláž Girenica je přírodního chrakteru. Tvoří ji větší kameny, oblázky a drobné skalky. Při vstupu do moře se mohou vyskytovat vodní řasy a rostliny. Dno klesá jen zvolna, proto sem mohou také děti a nepříliš dobří plavci. Vždy je však potřeba dbát vlastní bezpečnosti. Není zde nikdo, kdo by na koupající se návštěvníky dohlížel, stejně, jako na většině míst na ostrově Pag. 

 

Kromě plavání se zde můžeme i potápět s maskou a šnorchlem. Podvodní svět nám ukáže drobné rybky, vodní řasy, sasanky, nebo jiné živočichy a rostliny. 

 

Přístup k pláži je možný autem po úzké, polní silnici. Parkování je označeno a za poplatek. Pěší tůra z nejbližšího letoviska Mandre sem trvá asi 35 minut. Ale i taková procházka mezi kamennými zídkami a pastvinami pro ovce má své kouzlo. O to více si pak užijeme relaxace na této příjemné a klidné pláži.

 

Pláž Girenica ve fotografiích

na-okraji-plaze...jpg kamenite-pastviny-s-porosty-nizkych-keru-a-stromu....jpg opustena-kamenna-staveni-kdysi-slouzila-jako-pribytky-pri-pastve-ovci....jpg kamenne-zidky-tvori-pevne-hranice-mezi-soukromymi-pozemky-a-pastvinami.jpg

 

Pláž Girenica na mapě

 


Zobrazit větší mapu