Jdi na obsah Jdi na menu

Pláž Katarelac

Odbočku z hlavní silnice k mysu a plážím Katarelac označuje tabulka u silnice, kterou uvidíte před čerpací stanicí Tifon (ve směru od obce Kolan k městu Novalja). Tak se dostanete k parkovišti (zatím bez poplatku) u objektu trenažéru pro vodní lyžování - SKI LIFT.

 

Ski lift u pláže Katarelac

Najdete zde také malou oblázkovou pláž a menší plážový bar s občerstvením. Pro delší a méně rušený pobyt na pláži je potřeba dostat se podél pobřeží a kamenných zídek k mysu Katarelac. Ten se nachází jihovýchodním směrem od SKI trenažéru.

 

Mys Katarelac je tvořen mělčinou, v níž jsou nánosy štěrku a drobných kamínků. Ty tvoří malé ostrůvky a moře mezi nimi menší laguny.

 

Tato místa jsou vyhledávána vodními ptáky, kde loví drobné ryby a vodní živočichy. Na ostrůvcích při pobřeží je možné strávit nerušené chvíle pro opalování a pobyt u vody.

 

Pro aktivní dovolenou je možné vyzkoušet vlek na vodní lyže - SKI LIFT (trenažér pro vodní lyžování). V průběhu letní sezony je otevřen denně od 9 hodin dopoledne.

 

Cena se počítá na jednotlivá kola - 4 kola/15 HRK, 15 kol/100 HRK  (zdroj červen 2014, ceny se mohou měnit)

 

Pláž Katarelac a vodní lyžování ve fotografiích

prijezd-po-nezpevnene-silnici-s-parkovistem-v-roce-2013.jpg informacni-tabule-u-hlavni-silnice.jpg melka-voda-na-okraji-mysu-katarelac...jpg vodni-lyzovani-na-plazi-katarelac--na-ostrove-pag....jpg 

 

Pláž Katarelac na mapě

plaz-katarelac.jpg