Jdi na obsah Jdi na menu

Pláž Letavica

Malá, přírodní oblázková pláž nedaleko vesničky Šimuni, na západním pobřeží ostrova Pag. Po pevnině není dobře dostupná, proto bývá často navštěvovaná majiteli menších lodí a motorových člunů.

Pláž Letavica

 

V měsících červnu a září, kdy ještě po moři není v provozu tolik lodí a počasí umožňuje bez námahy delší chůzi, je možné tuto pláž navštívit pěšky. Výchozím bodem může být ACI Marina u vesničky Šimuni.

 

Pokud byste pokračovali k pláži šotolinovou silnicí autem, je nutné vždy za sebou zavírat pletivové branky. Na soukromých pozemcích jsou volně pohybující se ovce a mohly by se svým majitelům ztratit.

 

Z pláže v zátoce Letavica je postupný vstup do moře a slunce se do bílých oblázků opírá po celý den. Před a po hlavní turistické sezoně se tak na pláži můžete ocitnout úplně sami a užít si tak nerušených chvil u moře. V průběhu letních prázdnin je však tato pláž pro dobrou dostupnost lodí často obsazena.

Pláž Letavica ve fotografiích

nedaleko-plaze-se-nachazi-jeste-jedna--mensi-oblazkova-plaz....jpg plaz-a-zatoka-letavica.jpg plaz-letavica-je-tvorena-prirodnimi-oblazky-a-mensimi-kameny.jpg plaz-u-vesnicky-simuni-v-zatoce-letavica.jpg

 

Pláž Letavica na mapě


Zobrazit větší mapu