Jdi na obsah Jdi na menu

Pláž Pjesčane a Prnjica

Méně známé, ale oblíbené pláže Pažského zálivu, kde teplota moře může být až o dva stupně celsia vyšší, než v jiných částech pobřeží. V případě silně vanoucích větrů od pevniny se však tvoří vlny a na pláži dlouho nevydržíme. 

 

pobrezi-a-plaze-pjescane-a-prnjica-na-okraji-pazskeho-zalivu...jpg

 

Přístup k plážím Pjesčane a Prnjica je možný autem přímo z hlavní silnice mezi obcí Kolan a Novalja. V měsících červnu a září může být omezen přístup autem kvůli pasoucím se ovcím. V průběhu letních prázdnin bývají vjezdy otevřeny v době od 9:00 hod.ráno až do 21:00 hod. večer.

 

Za parkování v blízkosti pláží jsou vybírány poplatky. Za osobní auto zaplatíme kolem 20 HRK/den. U jedné z pláží je možné za další poplatek přenocovat v autě. Této možnosti mohou využít zejména majitelé obytných automobilů, kteří další den pokračují v cestě nebo nechtějí utrácet za dražší poplatky v kempu.

 

Vstup do moře je velmi pozvolný, místy je dno pokryto jemným štěrkopískem. Povrch pláží tvoří drobné kamínky, oblázky a štěrkopísek.

 

Mohou zde být k dispozici lehátka, nebo slunečníky za poplatek. Vždy je však jistější spoléhat na vlastní vybavení. Přes den může být otevřen jednoduchý plážový bar s nápoji.

 

Další zázemí zde nenajdeme. Pláže si naštěstí dosud uchovávají přírodní ráz.

 

Pláže ve fotografiích

na-plazi....jpg plazovy-bar....jpg bezprostredni-okoli-plaze--prameny-sladke-vody....jpg pobrezi-a-plaze-pjescane-a-prnjica-na-okraji-pazskeho-zalivu.jpg

 

Pláže na mapě


Zobrazit větší mapu