Jdi na obsah Jdi na menu

Pláž Rogoza

Pláž Rogoza se nachází mezi letovisky Mandre a Gajac, na západním břehu ostrova Pag. Od jihu na ni navazuje pláž Girenica, od severu pak pobřeží letoviska Kolanjski Gajac.

 

prirodni-plaz-rogoza...jpg

Její ráz je zcela přírodní. Povrch se skládá z velkých valounů a oblázků. Vstup do moře je středně příkrý a vhodný spíše pro dobré plavce.

 

Zázemí zde nehledejme. Kromě jednoho rákosového stánku, který však většinou není v provozu, tady žádné zázemí není. Nedaleký soukromý kemp také neposkytuje žádné služby navíc. Hosté ubytovaní v kempu však využívají část pláže ke koupání a pobytu na slunci bez plavek.

 

Parkování je možné těsně u pláže, avšak bez vyznačení parkovacích míst. Příjezd k pláži je poměrně komlikovaný, Vede sem prašná polní silnice, na které si dvě auta jen stěží vyhnou. Odbočka z hlavní silnice mezi obcemi Kolan a Novalja není označena.

 

V blízkosti pláže Rogoza se nachází sladkovodní jezero, které je domovem mnoha druhů ptáků. Pro jejich ochranu zde byla vyhlášena ornitologická rezervace Kolansko blato. Pláž Rogoza nám může poskytnout klidné místo pro nerušený odpočinek u moře, zejména na začátku a konci letní sezony na ostrově Pag.

 

Pláž Rogoza ve fotografiích

oblazky-a-stredne-velke-kameny-podel-plaze...jpg propojeni-more-a-sladkovodniho-jezirka-v-blizkosti-plaze....jpg sladkovodni-jezirko-je-soucasti-vetsiho-jezera--kolansko-blato-....jpg povrch-plaze-rogoza...jpg

 

Pláž Rogoza na mapě


Zobrazit větší mapu