Jdi na obsah Jdi na menu

Pláž Ručica

Přírodní oblázkovou pláž Ručica objevíme na východním pobřeží ostrova Pag, nedaleko vesničky Metajna. Je posledním místem v této části ostrova, kam se dostaneme autem.

 

Pláž Ručica

 

Od pláže Ručica vedou podél pobřeží pouze chodníčky od ovcí a občas se vyskytujících turistů. Povrch pláže je kamenitý, se středními a menšími oblázky.

 

Pobřeží klesá do moře pozvolně, ale tato místa jsou ke koupání vhodná pro dobré plavce. Pažský záliv, který břehy pláže omývá, je sice mělký, ale v případě proudění větru od pevniny se zde mohou tvořit větší vlny.

 

Parkování u pláže Ručica je zpoplatněno. Není zde žádný stín a kromě malého plážového bufetu žádné zázemí. Veškeré vybavení a zásoby si musíme vzít sebou a vlastní odpadky je potřeba si také odnést.

 

Z pláže Ručica můžeme podniknout pěší tůru podél východního pobřeží Pagu. Poznáme tak zcela jinou krajinu, než na kterou jsme zvyklí. Skalní štěrbiny, polojeskyně, sesuvy půdy a stopy po vodní erozi nás budou na této stezce provázet. Když budeme mít štěstí, nalezneme zkamenělé fosilie pravěkých živočichů. Pro výpravu do těchto míst je potřeba mít dostatečnou zásobu pitné vody.

 

Pláž Ručica je příjemným místem pro osvěžení se v moři v průběhu horkých, letních dnů na ostrově Pag.

 

Pláž Ručica ve fotografiích

na-plazi-rucica...jpg prijezd-k-plazi-rucica-velkym-kanonem-od-vesnicky-metajna...jpg pristup-od-vyhlidky-nad-byvalou-letni-hospudkou...jpg plaz-rucica-z-vyhlidkove-terasy-byvale-hospudky...jpg

 

Pláž Ručica na mapě


Zobrazit větší mapu