Jdi na obsah Jdi na menu

Pláž Šimuni

Pláž na západním pobřeží ostrova, v těsné blízkosti vesničky Šimuni, se stává velmi oblíbeným výletním místem. Zátoka, která pobřeží pláže vymezuje, je otočena k jihozápadu a proto chráněna před silnějším prouděním vzduchu od chorvatské pevniny.

 

Pláž Šimuni

 

Vstup do moře je z pláže velmi pozvolný. Dno je pokryto drobnými oblázky a kameny. Povrch pláže tvoří drobné a střední oblázky. Místy vyčnívají skalky, část pobřeží je kamenité a porostlé trsy trávy.

 

Pláž Šimuni je jedním z mála míst, kde se můžeme ukrýt do přírodního stínu. Kolem jsou porosty keřů, stromů i vzrostlých borovic. Díky vyšší návštěvnosti je u pláže postaveno mobilní WC. Příjemné plážové bary poskytují dostatek příležitostí k občerstvení.

 

Přístup k pláži je možný buď od parkoviště u kempu Šimuni, nebo přímo z vesničky. Zaparkovat auto můžeme u blízkého lesíka na okraji Šimuni, nebo podél silnice naproti příjemné pizzerie, kam si můžeme po pobytu na pláži zajít na dobrou večeři.

 

Vesnička i pláž Šimuni jsou příjemným místem jak pro pobyt, tak třeba jen pro zastavení se u moře při cestách po ostrově Pag.

 

Pláž Šimuni ve fotografiích

moznost-parkovani-nedaleko-plaze...jpg plaz-simuni...jpg na-plazi....jpg letni-hospudka-u-plaze....jpg

 

Pláž Šimuni na mapě


Zobrazit větší mapu