Jdi na obsah Jdi na menu

Počasí ostrova Pag

 

Záznam počasí ze dne 28.6.2018

 

Před cestou do Chorvatska nepodceňujte předpověď počasí. Může to mít vliv nejen na to, co si ještě přibalit na cestu, ale zejména se tak ujistíte o tom, že cestou vás nebude čekat překvapení v podobě neočekávaných klimatických a přírodních jevů.

 

Před odjezdem na ostrov

 

Vzhedem ke geografické poloze Česka nejsme zvyklí sledovat výstrahy a upozornění na extrémní vlivy počasí. Na pobřeží Jadranu je však situace často odlišná a zpravidla vždy ovlivňuje provoz na dálnicích a veřejných komunikacích. Pokud se změny počasí u moře mají odehrávat v termínu vaší dovolené, pak je dobré o těchto změnách a upozorněních alespoň vědět a částečně se na ně připravit.

 

 

V případě extrémního počasí

 

Včasné informace vám mohou pomoci při plánování cesty zpět. Na ostrově je rozhodující vítr BURA, který vane s prudkými nárazy od pevniny. V takových případech se zastavují trajekty a může být uzavřen Pažský most.

 

  • Aktuální provoz trajektů na HAK (HR)
  • Sjízdnost dálnic, silnic a mostů na HAK (HR)
  • Aktuální počasí s nárazy větru na Pažském mostě.

 

Aktuální předpovědi počasí pro ostrov Pag

 
Při běžných klimatických podmínkách můžete sledovat průběh a vývoj počasí. Pomůže vám to naplánovat cestování po ostrově, pobyt na pláži, turistiku a výlety.
 
 

Rychlost a směr větru v letovisku Mandre


meteoblue

 

Předpověď počasí pro porovnání z jiných zdrojů

 

 

Vývoj teplot měřených v letovisku Mandre

 Zdroj: denní měření na ostrově Pag ostrov-pag.eu

Odkaz na grafy vývoje teplot  moře a vzduchu v Mandre za období 2015 - 2018