Jdi na obsah Jdi na menu

TURISTIKA

 Na ostrově Pag jsou poměrně široké možnosti aktivit a výletů. Vzhledem k přírodnímu rázu ostrova je na výlet potřeba mít určité vybavení a zásobu pitné vody. I přes nevelké vzdálenosti na ostrově může snadno dojít k dehydrataci organismu. Náročnost výletů spočívá totiž především v teplém a suchém letním počasí.

 

Pro rodiny s dětmi, ale také ostatní návštěvníky Pagu jsou velmi zajímavé lodní výlety. Většina lodí vyplouvá k celodenním výletům z města Pag, nebo Novalja. Další lodní výlety mohou být organizovány z letovisek jako Mandre,Tovarnele, Stará Novalja nebo Povljana. 

 

Turistické a ostatní výlety, cykloturistika

 

Na ostrově Pag existuje několik zajímavých míst, kam se můžeme vydat pěšky. Jelikož na pažských stezkách zatím nepotkáme mnoho podobně naladěných turistů, můžeme tak strávit třeba i celý den o samotě a v tichu.

 

Vždy však pamatujme na dobrou zdravotní kondici, potřebné vybavení, zásoby jídla a hlavně pitné vody. Ačkoliv bychom na první pohled sami neřekli, platí zde podobná pravidla, jako při turistice v horách. Proto je dobré mít sebou nabitý mobilní telefon a někomu říct, kam jdeme a kdy se vrátíme.

 

Pro milovníky cykloturistiky je ostrov mimo hlavní turistickou sezonu ideální destinací. Nižší provoz motorových vozidel, relativní ohleduplnost místních řidičů a hustá síť asfaltových i polních cest s nízkým převýšením je dobrým terénem i pro méně zdatné cykloturisty. To však neplatí v průběhu července a srpna, kdy jízda na kole po hlavní silnici je vyložený hazard se životem.

 

Kromě pěších výletů a vyjížděk na kole je na ostrově spousta cílů a zajímavostí, které můžeme navštívit vlastním autem. Ať už jsou to výlety do městeček Novalja a Pag, do přírody na severu ostrova, nebo k pozůstatkům historických památek na okraji Pažského zálivu, nebo města Stari Grad. Ze všech míst vhodných pro ubytování je možné se rychle dopravit vlastním autem na kterékoliv zajímavé místo na ostrově Pag.

 

Pěší turistika na ostrově Pag

 

Sv.Vid 348m/n.m                         Pažský trojúhelník                     Východní pobřeží                     Větrné elektrárny

p1000850.jpg Pažský trojúhelník Trek východním pobřežím ostrova Pag P1100132.JPG

 

Výlety autem a cykloturistika

 

Staleté olivovníky                       Zátoka Pastura                           Město Pag                                    Město Novalja

Lunské olivovníky Zátoka Pastura Město Pag Novalja

 

Rubriky

Trek větrné elektrárny

Příspěvků: 0

Trek východní pobřeží

Příspěvků: 0

Trek Pažský trojúhelník

Příspěvků: 0

Trek Sveti Vid

Příspěvků: 0