Jdi na obsah Jdi na menu

Trek větrné elektrárny

Pokud byste chtěli využít volného času poblíž města Pag ke krátkému turistickému výšlapu, je tak možné učinit směrem k větrným elektrárnám, které jsou postaveny na nedalekém návrší východního pobřeží ostrova Pag.

 

P1080150.JPGDostane se vám tak možnosti krásného výhledu na Pažský záliv a také trochu jiného pohledu k městu Pag, než který můžete vidět ze silnice na opačné straně Pažské úžiny. 

 

K parkování lze využít odstavnou plochu u městského hřbitova města Pag. Z tohoto výchozího místa jdete po kamenité, polní silnici, jenž stoupá po vrstevnicích k hřebenu.

 

Nenáročný výstup trvá asi hodinu. Za cíl vycházky můžeme považovat první elektrárnu, neboť ostatní jsou od sebe poměrně hodně vzdáleny. Nic však nebrání trek si prodloužit a pokračovat k dalším. Bez dostatečných zásob vody je však vhodnější vrátit se do výchozího bodu zpět.

 

Celý trek je asi na 2 hodiny a měly by jej zvládnout i odrostlejší děti. V průběhu letních prázdnin je nejvhodnější doba k výstupu v průběhu ranních hodin, kdy slunce začíná denní teplotu teprve pomalu stupňovat. Vždy si vezměte láhev pitné vody, ochranné prostředky proti slunci a lehkou svačinku. Pohodlná obuv je samozřejmostí.

 

 

Trek k větrným elektrárnám ve fotografiích

 

P1100131.JPG P1100132.JPG P1100138.JPG P1100139.JPG

 

 

Větrné elektrárny na mapě

 

 


Zobrazit větší mapu