Jdi na obsah Jdi na menu

Trek východní pobřeží

Pokud máte v oblibě turistické chodníčky, kterými neproudí davy turistů, tak vesnička Metajna na východním pobřeží je to správné místo pro začátek tůry. Můžeme ještě doplnit, zásoby, zkontrolovat vybavení a po projetí Velkým kaňonem pak zaparkovat auto u pláže Ručica. Dál musíme vyrazit na celodenní tůru východním pobřežím ostrova Pag pěšky.

 

udoli-velkeho-kanonu-na-pagu...jpgOrientačními body jsou skalní útvary podél pobřeží Pažského zálivu. Některé svými tvary připomínají různé objekty, nebo zvířata. Budete se pohybovat po ovčích stezkách, polopouštní krajinou s málo vydatnými prameny sladké vody, sporadicky rostoucími jalovci a zajímavými sukulenty a bodláky.

 

Kolem skal, jenž svým tvarem mohou připomínat "Vztyčený prst" nebo-li "Malou Pažskou Eifelovku", "Stádo slonů", nebo "Truhlu námořních pirátů" můžeme nalézt fosilie pravěkých živočichů, úlomky vápenců s příměsemi různých hornin a materiálů.

 

V letních měsících bude úmorná cesta vyvážena koupáním u nádherných přírodních pláží, kam se většina turistů vydává pouze malými čluny.

 

Doporučuje se nepodcenit zásoby jídla a zejména vody. Ochranné prostředky proti přímému slunci jako pokrývka hlavy, sluneční brýle, případně opalovací krémy se v této nenápadné, ale drsné krajině budou určitě také hodit.

 

Další informace a rezervace

Článek na Turistika.cz

 

Východní pobřeží ve fotografiích

 

zacatek-treku...jpg ovcimi-chodnicky-a-stezkami...jpg polopoustni-krajinou.....jpg mala-pazska-eifelovka.....jpg

 

 

Východní část ostrova na mapě

 


Zobrazit místo Trek východním pobřežím ostrova Pag na větší mapě

 

Místo srazu pro turistiku východním pobřežím ostrova Pag

 


Zobrazit větší mapu