Jdi na obsah Jdi na menu

UBYTOVÁNÍ

Pro rodiny                                 S malými dětmi                      Mladé ve městě                       Turisty a dobrodruhy

Mandre                                   Stará Novalja                         Novalja                                    Metajna

Ubytování v Mandre  Ubytování ve Staré Novalje  Ubytování v Novalje  Letovisko Metajna

 

Pro klidnou dovolenou          Večerní ruch                             Mělké moře                              Útesy a štěrkopísek

Potočnica                                Pag - město                            Pag - Vodice                            Pag - Bošana

Ubytování Potočnica  Ubytování Pag město  Ubytování Pag Vodice  Ubytování Pag Bošana

 

Na samotě u moře                 Písek a peloid                          Pro blízkost Zadaru                Pro uvolnění a pohodu

Sveti Marko                            Povljana                                 Dinjiška                                   Vlašići

Ubytování Sveti Marko  Ubytování Povljana  Ubytování Dinjiška  Ubytování Vlašići

Podle čeho vybírat ubytování 

 

Pláž Ručica

Dostupnost pláže

Zda plánujeme cestovat po ostrově, navštěvovat různá místa a pláže, anebo chceme využívat jen nejbližších pláží v místě ubytování.

 

V takovém případě se podívejme nejprve na pláže v konkétním letovisku a potom vybírejme domy s ohledem na vzdálenost k pláži.

 

Většina parkovišť u pláží je zpoplatněna. Provoz na silnicích je v průběhu sezony také silný. Ale zase nepodívat se na jiná místa by třeba bylo škoda.

 

Parkování u domu

Silniční provoz a parkování

Zda u domu mají dostatek místa k parkování a zda dům stojí u hlavní silnice, kde lze předpokládat hustý provoz vozidel. Zejména s malými dětmi bychom měli vybírat domy v klidnějších lokalitách s příjezdem a parkováním až u domu.

 

Některé domy, jako například apartmány Roza v letovisku Mandre, jsou velmi blízko pláží. Parkování je u domu a hlavní silnice daleko. Taková místa jsou proto vhodná pro ty z vás, kteří cestování po ostrově neplánují. 

 

Západ slunce v Mandre

Umístění apartmánu

Suterén, přízemí, nebo nejvyšší patro s výhledem na moře? S malými dětmi, nebo s tělesným hendikepem horní patra pro ubytování raději dobře zvažte.  

Přenášení zavazadel, kdy s dětmi je toho obvykle víc, může být komplikovanější. V podkrovních apartmánech bývá větší teplota. Proto je dobré vybírat takové apartmány s klimatizací.

 

Například v domě Sandra v letovisku Mandre, je klimatizace v těchto pokojích na 8 hodin denně zahrnuta v ceně pobytu.

 

Dům Ivica v Mandre

Odpovídající počet lůžek, vybavení a služby

Ujistěte se o tom, že apartmán odpovídá vašim požadavkům. Může to být stravování, dětské hřiště, uložení kol, kotvení člunu nebo cokoliv jiného.

 

V případě, kdy si nejste jisti, tak neváhejte odeslat váš dotaz do Cestovní kanceláře Novalja. Její pracovníci mohou některé skutečnosti na místě ověřit.

 

Příkladem takového ubytování je dům Ivica v letovisku Mandre, kde je v nabídce i zapůjčení bicyklů.

 

Domácí sýr a sušené fíky

Dobré vztahy

I když si apartmán pronajímáte, tak jste pořád jako na návštěvě. Dobré vztahy jsou důležité pro to, abyste se cítili na dovolené dobře a cestovní kancelář pro vás mohla domlouvat ty nejlepší možné podmínky.

 

Domácí vám často rádi dají i něco navíc, třeba ochutnat domácí sýr nebo sušené fíky.

 

Příkladem takového ubytování je dům Silvano v letovisku Mandre, kde majitelům velmi záleží na tom, aby se vám u nich líbilo a s ubytování jste byli spokojeni.

 

 Je dobré věnovat pozornost ubytování už při výběru dovolené. Zejména, pokud cestujete s dětmi, tak všechny parametry apartmánů, spolu s možností parkování u domu a dobrou dostupností pláží, jsou pro vás důležité.

 

Pokud plánujete dovolenou na měsíce letních prázdnin, doporučuji rezervovat ubytování předem. Po náročné cestě do Chorvatska je jistota včasného ubytování a odpočinku neocenitelná.

 

Příspěvky

Proč rezervovat ubytování předem

24. 1. 2014

dsc_0115.jpg

    Pokud cestujete mimo sezonu a prostorným autem, kde můžete v případě nutnosti přespat, tak je možné vydat se na cestu téměř bez předchozí přípravy nebo rezervace ubytování předem.

 

    Jiné to bude při cestování s dětmi, nebo během hlavní turistické sezony,  kdy většina vhodného ubytování bude již zamluvena. Na místě samotném se pak může stát, že neušetříte ani čas, ani peníze. Dnes už málokde budou místní čekat na projíždějící turisty u silnice.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: UBYTOVÁNÍ | Fotografie: Mandre