Jdi na obsah Jdi na menu

VÝLETY LODÍ

 

Lodní výlety

 

Fishpicnik

Zpravidla celodenní výlet lodí na zajímavá místa v blízkém okolí ostrova. Součástí výletu je koupání z lodi, nebo ze břehu. Na lodi jsou k dispozici nealkoholické nápoje a víno. Zpravidla kapitán lodi připravuje a podává oběd, kterým je grilovaná ryba, obvykle makrela. Někdy může být s přílohou, se salátem, nebo jen s bílým pečivem. K přípravě se používá olivový olej, česnek, petržel a sůl. Výlety jsou většinou vhodné i pro děti. Cílem výletu je kombinace koupání, opalování, dobrého jídla a poznání zajímavých míst v okolí ostrova dostupných často pouze lodí.

Doprava lodí

Cílem tohoto výletu je návštěva jiného ostrova, nebo zajímavého místa na pevnině. Loď vyplouvá v pravidelných časech a zajišťuje pouze dopravu na místo a zpět. Cestou můžete dostat tzv.welcome drink, což je na uvítanou malý pohárek rakije - pálenky z vína. Veškeré další občerstvení si zajišťují hosté sami. Tyto výlety bývají téměř vždy celodenní.

Panorama, nebo-li projížďka lodí

Kratší výlet, který může trvat od několika desítek minut až po několik hodin. Zpravidla se jedná o projížďku menší lodí, nebo motorovým člunem podél pobřeží, případně k blízkým zajímavostem a cílům. Někdy může být tato projížďka spojena s koupáním, šnorchlováním nebo jinou krátkou aktivitou. Pití a jídlo si zajišťují sami hosté, často se také domlouvají individuálně na trvání a cíli výletu.

Zapůjčení - pronájem motorové loďky

Na ostrově je možnost zapůjčení motorového člunu, nebo loďky s motorem. Majitel takové zájemce zaškolí a loďku si řídí pak sami hosté. Podle chorvatských zákonů je potřeba mít platný "Průkaz vůdce malého plavidla". I když v praxi se zatím oprávnění příliš nevyžaduje, při případné mimořádné události, nebo náhodné kontrole nese ten, kdo si člun pronajal, plnou odpovědnost.

Lodní výlety a předpověď počasí

 

Kapitán lodi vždy sleduje předpověď počasí a je na něm, aby rozhodl, zda na moře vyjede, či nikoli. Je především v jeho zájmu, aby se výlet vydařil a hostům se líbil. Proto raději výlet odloží, nebo zruší, než aby riskoval nepříliš dobré zážitky hostů.

Možnost plavby lodí nejčastěji ovlivňuje rychlost větru, kterému se na Pagu říká "Bura".

 

Výlety lodí z ostrova Pag

 

Fishpicnic z Mandre                   Fishpicnic Pažský záliv               Lodí na ostrov Ráb                    Lodí Silba, Olib

dsc_0304.jpg Fishpicnic Pažský záliv Lodí na ostrov Ráb Lodí na ostrovy Olib a Silba

Zapůjčení loďky Pažský záliv     Miniponorka v Mandre

Zapůjčení loďky v Pažském zálivu miniponorka-v-pristavisti-mandre.jpg 

 

Rubriky

Člunem na ostrov Maun

Příspěvků: 0

Miniponorka v přístavišti Mandre

Příspěvků: 0

Zapůjčení loďky

Příspěvků: 0

Lodí na ostrov Ráb

Příspěvků: 0

Lodí na ostrov Olib a Silba

Příspěvků: 0

Fishpicnic Škrda a Maun

Příspěvků: 0

Fishpicnic Pažský záliv

Příspěvků: 0