Jdi na obsah Jdi na menu

Člunem na ostrov Maun

Chorvatské pobřeží je lemováno více než 1130 ostrovy, ostrůvky a útesy. Z tohoto počtu je většina zcela neobydlená. Chybí zde jakékoli zázemí, zdroje potravin i pitná voda. Některé z nich jsou neprostupné díky nízkým pichlavým keřům a hustému podrostu trav a bylin. Jedním z takových míst je v Maunském průlivu ležící ostrov Maun.

 

pro-dvojice-vyhledavajici-mista-o-samote-lze-popojit-podel-pobrezi--dale-od-plaze-na-ostrove-maun..jpg

Nachází se ve vzdálenosti asi 4,5 km od západního pobřeží ostrova Pag a sousedí se svou menší sestrou, ostrovem Škrda. V minulosti byl dočasně osídlen pastevci ovcí, po kterých na ostrově zbyly zbytky jednoduchých stavení. V současné době zde stojí dva domy na pobřeží, které nejsou trvale obydleny a nemají přívod elektřiny ano pitné vody. 

 

Na severovýchodním cípu ostrova Maun se nalézá mělká mořská laguna s písečným dnem. Je dostupná z kamenité přírodní pláže, nebo z výletních lodí, které zde kvůli koupání často zastavují a kotví.

 

Ostrov Maun je ideálním místem pro novodobé objevitele a robinsony, kteří rádi stráví několik hodin na méně navštěvované pláži a místě mimo dosah turistického zázemí a služeb.  Doprava na Maun je zajištěna motorovým člunem řízeným jeho zkušeným majitelem. K dispozici jsou dvě menší lodě s motorem. Na každou z nich se vejde maximálně 6 osob včetně dětí. Cestou si můžete vyzkoušet také řízení člunu, aniž byste potřebovali kapitánský průkaz.

 

malym-clunem-s-motorem-na-ostrov-maun.jpg

Odjezd i návrat je z přístaviště letoviska Mandre. Majitel vás člunem odveze na ostrov v čase, který si domluvíte předem. Zpravidla je to na půl dne 9:00 - 13:00 a 13:00 - 17:00 hod. Je možné domluvit se také na celý den.

 

Na ostrově Maun se můžete věnovat koupání z přírodní, kamenité pláže v mořské laguně s písečným dnem, šnorchlování a lovení mušlí, opalování. Vzhledem k celodennímu pobytu na slunci je dobré vybavit se slunečníkem nebo plážovým stanem, ochrannými prostředky na slunce a vzít si dostatečné zásoby pitné vody, jídla a nabitý telefon s číslem na majitele člunu.

 

Výlet člunem na ostrov Maun se koná pouze za předpokladu stálého a slunečného počasí, bez rizika silnějšího větru. Ohledně této skutečnosti se můžeme spolehnout na majitele člunu, který předpověď počasí pečlivě sleduje za nás.

 

Tento výlet je novinkou letní turistické sezony 2016.

 

Trasa výletu na mapě

Náhled na předpověď počasí

Konání výletu s ohledem na sílu větru - Beaufortova stupnice

Další informace a rezervace

 

 

Výlet člunem na Maun ve fotografiích

 

nalodeni-se-v-pristavisti-mandre.jpg projizdime-kolem-kotvici-vyletni-lodi-v-pristavisti-mandre.jpg radost-z-jizdy-je-velika-a-urcite-stoji-za-to-si-svezeni-clunem-vyzkouset..jpg pro-dvojice-vyhledavajici-mista-o-samote-lze-popojit-podel-pobrezi--dale-od-plaze-na-ostrove-maun..jpg

 

Ostrov Maun na mapě

 

Mapa