Jdi na obsah Jdi na menu

Fishpicnic Pažský záliv

 Trasa výletu lodí Pažským zálivem začíná v přístavu města Pag. Její začátek vede podél pláží a příkrých svahů jihozápadního břehu zálivu. Po necelé hodině a půl plavby se zastavíte v přístavišti vesničky Metajna, na východním pobřeží ostrova Pag.

 

V této, kdysi výhradně rybářské osadě, můžete navštívit restauraci, stánek s ovocem, malý obchůdek se smíšeným zbožím a výbornými sušenkami "Domače kekse", které se k další plavbě po moři mohou hodit. Příjemné osvěžení nabízí malá pláž u přístaviště, nebo pramen studené vody vytékající přímo v centru vesničky.

 

p1060394.jpg

Po opětovném nalodění budete proplouvat podél východního pobřeží ostrova Pag, které postupně přechází ve vyprahlou a skalnatou polopouštní krajinu.

 

Cestou vás mohou zaujmout pozoruhodné skalní útvary s názvy jako „Malá pažská Eifelovka“, „Stádo slonů“, nebo „Truhla mořských pirátů“.

 

Koupání z lodi v zátoce mezi skalami, přírodní oblázková pláž a grilované ryby na lodní palubě budou průvodními jevy vašeho odpoledne na moři.

 

Pokud počasí umožní ukotvení lodi u skalnatého masivu v průlivu Pažská vrata, budete mít jedinečnou příležitost dostat se k mořské jeskyni a pokusit se ji projít. Tento úkol však není vhodný pro každého, neboť vyžaduje určitou dávku osobního odhodlání a odvahy.

 

p1010726.jpg

K jeskyni je potřeba doplavat a počkat na průvodce. Pak budete procházet střídavě po souši a ve vodě. Další úzká zatopená chodba se také musí většinou proplavat. Všechny překážky se musí přelézt !!! Nesmí se podplavat !!! 

 

Ven z jeskyně se dostanete na druhé straně skalního masívu. Pokud se vám podaří úspěšně překonat nástrahy tohoto přírodního úkazu, patrně na tento zážitek z ostrova Pag ještě dlouho nezapomenete.

 

V podvečer kolem 18:00 hod.se z této výpravy vracíce opět do přístavu městečka Pag.Výlet se v průběhu letní sezony koná denně, podle počasí a zájmu turistů.

 

Ke stažení jako Propozice výletu (ve formátu pdf.)

Náhled na Předpověď počasí

Konání výletu s ohledem na sílu větru - Beaufortova stupnice

Parkování ve městě Pag

Další informace a rezervace

 

Pro podrobné informace o místě parkování a odjezdu lodi

 
Zkuste tento odkaz.
 
Souřadnice odjezdu lodi 44.44365,15.05271
Odjezd lodi na mapě
 
Souřadnice parkoviště "u tobogánu"  44.44083, 15.04638
Parkoviště "u tobogánu" na mapě

 

Výlet lodí ve fotografiích

 

majacek-u-vjezdu-do-pazskych-vrat...jpg v-pazskych-vratech.....jpg odpocinek-u-skal-a-utesu....jpg majak-na-okraji-velebitskeho-prulivu.jpg

 

 

Výlet lodí na mapě

 


Zobrazit místo Výlet lodí Robinson Pažským zálivem na větší mapě