Jdi na obsah Jdi na menu

Lodí na ostrov Olib a Silba

K ostrovům Silba a Olib vyplouvá menší osobní loď z přístavu městečka Novalja, které je vzdáleno asi 15 kilometrů od letoviska Mandre. 

 

 

Ostrov Olib

 

Cesta výletní lodí na ostrov Olib trvá z přístavu Novalja téměř hodinu a půl. Nedaleký ostrov Silba je od Olibu vzdálen další půlhodinu plavby. 

 

kamenna-strazni-vez--drive-na-obranu-a-jako-strazni-bod-proti-piratum....jpg

Zastávka s procházkou na ostrově Olib se proto stává příjemným zpestřením cesty lodí k cílovému ostrovu Silba. Nedaleko přístaviště můžete posedět v restauraci, případně odpočinout na pláži s barem a dětským hřištěm.

 

Stezkou ve stínu stromů blízkého piniového háje se dostanete do centra vesničky s farním kostelem, obchodem a velkou betonovou nádrží na odchyt dešťové vody.

 

Cestou nazpět k přístavišti uličkami osady zcela jistě nepřehlédnete kamennou věž z různých historických období, kdy ostrovu hrozilo od moře nebezpečí napadení piráty.

 

 

Ostrov Silba

 

Na ostrově Silba lze využít místní pohostinnosti v několika barech a restauracích, případně si zakoupit domácí víno nebo ovoce a zeleninu mimo malou tržnici také u místních obyvatel.

p1070453.jpg

 

Trajektový přístav na druhé straně ostrova nabízí nevšední zážitek při pohledu na nakládku a vykládku pitné vody, zboží a materiálů z trajektu, na kterém jsou oba ostrovy plně závislé.

 

Na obou ostrovech je zákaz provozu motorových vozidel. Pro přepravu zboží od trajektu se mohou používat malé traktory a motorové vozíky a to pouze v době jednu hodinu před příjezdem a hodinu po odplutí trajekové lodi...

 

Většina návštěvníků ostrova Silba se nechá pobytem na pláži, která se rozprostírá kolem mělké zátoky, v níž se na vodě třpytivě odráží sluneční paprsky.

 

Dno laguny je pokryto jemným, bílým pískem, díky němuž je celé dno prosvětleno sluncem. Někdy se tomuto místu říká  „chorvatský Karibik“. 

Výlet se koná v průběhu letní sezony každé úterý, čtvrtek a sobotu.

Aktuálně:  V období srpna 2017 se výlet na ostrov Olib a Silba koná navíc každé PONDĚLÍ.  

 

Náhled na Předpověď počasí

Konání výletu s ohledem na sílu větru - Beaufortova stupnice

Parkování v Novalje

Další informace a rezervace

 

 

Výlet na Olib a Silbu ve fotografiích

 

na-ostrove-nejsou-silnice-pro-osobni-auta--pouzivaji-se-pro-prepravu-nakladu-male-traktory....jpg v-osade-na-ostrove-olib...jpg u-trajektu...jpg zatoka-a-melka-laguna...jpg

 

 

Trasa výletu na mapě

 


Zobrazit místo Výlet lodí na ostrovy Olib a Silba na větší mapě