Jdi na obsah Jdi na menu

Lodí na ostrov Ráb

Z přístavu města Novalja poplujete středně velkou výletní lodí podél pobřeží poloostrova Lun a zátoky Tovarnele až do přístavu města Ráb. Plavba lodí trvá asi hodinu a půl. Někdy je v průběhu plavby možné z lodi krátce pozorovat delfíny. 

 

město Ráb

Na ostrově Rábu se zřejmě většinu času budete zdržovat v historické zástavbě města, kde je možnost posedět v kavárně nebo restauraci, navštívit galerii, nebo si všímat zátiší v malebných městských uličkách.

 

Z dalších možností může zaujmout prohlídka církevních památek a kostelů. Vyhlídková věž zvonice katedrály P.Marie vám poskytne nádherný pohled na celý poloostrov, na kterém bylo město Ráb v průběhu staletí vystavěno.

 

Svou historickou zástavbou s mnoha věžemi kostelů a zvonic městečko Ráb tak trochu připomíná město Zadar.

 

Příjemné chvíle odpočinku je možné strávit také v nedalekém lesoparku „Komrčar“ s původními porosty dubů a borovicemi vysázenými počátkem 20.století. V horkých letních dnech je vítanou možností osvěžení v moři, které je přístupné z menších pláží přímo pod hradbami města. 

 

Návrat do Novalje vás čeká kolem šesté hodiny večerní. 

Výlet se koná v průběhu letní sezony každé pondělí, středu a pátek.

Upozornění: V období srpna 2017 se na ostrov Ráb jezdí pouze ve středu a pátek. V pondělí se jede na ostrovy Olib a Silba.

 

Náhled na Předpověď počasí

Konání výletu s ohledem na sílu větru - Beaufortova stupnice

Parkování v Novalje

Další informace a rezervace

 

 

Lodí na ostrov Ráb ve fotografiích

 

pristaviste-vyletnich-lodi-ve-meste-rab...jpg stara-cast-mesta-pusobi-jako--maly-zadar-...jpg zatoka-sv.eufemie...jpg kavarny--bary--restaurace....jpg

 

 

Trasa výletu na mapě

 


Zobrazit místo Výlet lodí na ostrov Ráb na větší mapě