Jdi na obsah Jdi na menu

ZPRÁVY

 V českých médiích se aktuální zprávy z Chorvatska příliš často neobjevují. Proto máme obvykle málo informací o tom, co se v Chorvatsku děje, anebo se o tom dozvídáme se zpožděním.

 

Zprávy z chorvatských médií

Dovoluji si tedy pro vás uveřejňovat některé články, které vycházejí v chorvatském tisku. Zajímají mě především takové, které mají souvislost s cestováním a pobytem v Chorvatsku a mohly by být užitečné také pro ty z Vás, kteří přijíždíte do Chorvatska na dovolenou.

 

Ke všem zprávám je dobré přistupovat kriticky. Stejně jako u nás, také v Chorvatsku média potřebují být vidět a "prodávat". Přesto si lze na základě některých jejich článků a fotografií udělat přibližný obrázek o tom, co se v daném místě a čase asi děje. 

 

Oblast zájmu je především ostrov Pag, dále severní Dalmácie a potom celé pobřeží Jadranu. Čerpám z veřejně publikovaných zdrojů, případně z vlastní účasti nebo osobního kontaktu s místními lidmi. Pokud by vás zajímalo něco specifického, můžete mě kontaktovat mailem na adrese CK Novalja.

Co říkají média o dění v Chorvatsku

 

 
 

Děkuji Vám za důvěru a přeji jen pohodové dny u Jadranu a na ostrově Pag.

 

Příspěvky

Sněhové radlice v pohotovosti

28. 7. 2017

snehove-radlice.jpg

Ať už si o změnách klimatu myslíme cokoliv, tak počasí se na různých místech planety projevuje stále většími extrémy. Vyjímkou není ani pobřeží u Jaderského moře.

 

Znenadání se z oblohy spustí kroupy a zaplní ulice města. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby k tomuto jevu nedošlo uprostřed léta. Navíc v oblasti, kde jsme zvyklí spíše na letní a stabilní počasí s vysokými teplotami moře i vzduchu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: ZPRÁVY

Koncese na plážích v Chorvatsku

16. 7. 2017

koncese-na-plazich.jpg

Žijeme ve světě byznysu. To se projevuje také zpřísňováním přístupu k plážím v Chorvatsku. Někteří podnikavci si na úřadech vyřídí tzv.licence, díky nimž regulují vstup. 

Na plážích pak nemůžete konzumovat svoje jídlo a pití. Jste nuceni využívat nabízených a náležitě zpoplatněných služeb. Proti tomu se také v Chorvatsku zvedá vlna nevole a mnozí poukazují na to, že tím může Chorvatsko přijít o tradici volného přístupu k mořskému pobřeží.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: ZPRÁVY