Jdi na obsah Jdi na menu

CYKLOTURISTIKA

Ideální období pro turistiku na kole jsou měsíce červen a září. Nižší denní teploty, mírný provoz na silnicích a relativně teplé moře umožňuje navštívit leckterá zákoutí ostrova Pag, kam byste se autem zpravidla nedostali. Také provoz automobilů na silnicích je v tomto období slabší.

 

Cykloturistika

Při putování ostrovem na kole se mnohem lépe seznámíte s krajinou i místními lidmi. Zastavíte na místech, která mnoha turistům v autech zůstávají skryta. Podél moře můžete kdekoliv zastavit na koupání, nebo si udělat malý picnik.

 

Na ostrově lze zapůjčit kola ve městech Pag a Novalja. Nabízejí je soukromí pronajímatelé. Jejich technický stav může být diskutabilní a také není jisté, zda nabídka bude vyhovovat vašim nárokům a poptávce. Proto je lepší spolehnout se na vlastní kola.

 

Zapůjčení kol

 

Také lze využít možnosti zapůjčení nových kol v letovisku Mandre v apartmánech Ivica a Sandra, kde jsou k dispozici k zapůjčení zcela nová horská kola. Letovisko Mandre je ideálním místem pro podnikání cyklovyjížděk do všech stran ostrova. 
 

Výlety na kole z letoviska Mandre

  • Rybářská osada Šimuni
  • Ornitologická rezervace Kolansko blato
  • Na pláž Girenica
 
 
 
 

Cyklotrasa Kolan

Datum: 10. 1. 2013
Fotografií: 26
Složek: 0

Cyklotrasa Lun

Datum: 5. 2. 2018
Fotografií: 3
Složek: 0
 

Fotografie