Jdi na obsah Jdi na menu

Dinjiška

 Obcí Dinjiška projede každý, kdo přijíždí na Pag přes Pažský most. Je to druhá vesnice od mostu, hned za osadou Miškovići. Dinjiška leží na jihovýchodní straně ostrova, na okraji mělkého Dinjišského zálivu.

 

Dinjiška

V obci trvale žije asi 150 starousedlíků. Někteří návštěvníci ostrova vyhledávají ubytování v Dinjišce. Důvodem může být dobrá dostupnost pro výlety jak po ostrově, tak na místa ležící na pevnině. 

 

Ještě v polovině minulého století se v Dinjišce těžila mořská sůl. V současnosti jsou laguny uzavřeny a dále se nevyužívají. Krátkou procházkou okrajem obce si můžeme tato místa prohlédnout. Pokud bychom měli odvahu a chuť vystoupat na nedaleký horský hřeben, otevře se nám nádherný výhled do krajiny. Pobřeží z druhé strany horského hřbetu je skalnaté a strmé. Ukrývá malebné zátoky, které jsou však přístupné pouze lodí.

 

V obci Dinjiška je hospůdka, pizzerie a venkovní gril na přípravu jehněčího masa. Menší pláž s postupným vstupem do moře, hřiště pro děti, u přístaviště je malá odpočinková zóna s lavičkami. Zejména klidná atmosféra mimo hlavní turistickou sezonu činí z této obce příjemné místo na ostrově Pag.