Jdi na obsah Jdi na menu

Slovinská noc 2012

V letovisku Mandre se také v této turistické sezoně konala letní slavnost, kterou přijeli zaplnit svým programem zástupci obce Starše ze Slovinska. Jsou každoročně zváni družební obcí Kolan na ostrově Pag, aby předvedli svou muziku, zpěv a tance ve svých tradičních krojích.

 

dsc_0177.jpg

Sebou přivezli také nabídku svých domácích produktů, vína, masa a doma upečených buchet. Nabízely se sýry, grilované klobásy, pečené ryby, mušle. Nalévala se domácí pálenka z vína - rakija. Dokonce nechyběl ani chléb namazaný vepřovým sádlem, který je známější spíše na kontinentu, než na pobřeží Jadranu. 

 

Hudební produkce byla také otevřena pro širokou veřejnost. Pro turisty i místní to byla příležitost, jak zažít skvělou večerní atmosféru v rytmu balkánské muziky. Pro návštěvníky ostrova znamená účast na takové slavnosti také možnost poznat mentalitu místních obyvatel, kteří se jinak na veřejnost příliš neprojevují. A každý z místních obyvatel, který se podílí na realizaci slavnosti, je patřičně hrdý na to, když se výsledek líbí a lidé se dobře baví. 

 

Oslavy začaly po osmé hodině večerní a končily po půlnoci. Místem konání byl prostor před kostelem Panny Marie Sněžné, v centru Mandre. A pokud organizátoři a účinkující byli se s vým vystoupením a účastí na akci spokojeni, tak se v příštích letech určitě můžeme znovu těšit na skvělou atmosféru večerního Mandre, na ostrově Pag.