Jdi na obsah Jdi na menu

PLÁŽE

Na ostrově Pag se nachází celkem 78 km pláží. Jsou převážně přírodní, oblázkové, s postupným vstupem do moře. V letoviscích jsou pláže obvykle upraveny drobnou drtí a zpevněny plochými kameny.

 

Přístup na pláže je volný. Zpoplatněno může být parkování a pronájem lehátek či slunečníků. Městské pláže ve městě Pag, Novalja a Stará Novalja jsou vybaveny sprchami a WC. Na mnohých plážích jsou postupně budovány menší bary, hospůdky a sociální zázemí.

 

Pláž Beritnica

Pláž Beritnica (východní pobřeží)

 

Povrch pláží se v průběhu zimy díky přílivu a vlivům počasí přirozeně mění. Proto na některých místech s pískem se v další sezoně objeví oblázky a naopak.

 

Na mnoha plážích začínají místní podnikatelé nabízet služby, jako například zapůjčení lehátek, slunečníků, mořských kajaků a šlapadel. Přibývají také bary a hospůdky. Upravují se parkovací místa pro stále větší počty automobilů.

 

Na pláži Planjka

Sociální zázemí jako sprchy a WC na plážích zatím obvyklé nejsou. Záchody je někdy možné využívat v rámci návštěvy hospůdky či baru. Mezi více vybavené pláže patří městská pláž v Novalje a u města Pag.

 

Také například menší, písečná pláž Planjka u Staré Novalje, je vybavena sprchami. Také je tam bar, půjčovna lehátek a vodních šlapadel. Atrakcí pro děti je malá skluzavka do moře.

 

Další pláž nedaleko Novalje, pláž Zrče, je jedním velkým zábavním centrem. Nabízí se tady nejvíce atrakcí, půjčoven a nočních barů.

 

Vstupné se na plážích nevybírá. Platí se pouze parkovné, které je obvykle kolem 15 až 20 Kn za auto a den. Někde to však může být i mnohem více.

 

Pokud se vydáte objevovat méně známé pláže ostrova po pastvinách a polních silnicích, tak za sebou zavírejte ohradníky. Jsou to soukromé pozemky a majitelům by mohly utéct ovce. Pokud se chováte v ohleduplně, tak místní obyvatelé jsou k vašemu pobytu v těchto místech obvykle schovívaví.

 

 

Pláže se sprchou a WC

Datum: 11. 2. 2018
Fotografií: 16
Složek: 1

Přírodní pláže s oblázky a kameny

Datum: 11. 2. 2018
Fotografií: 36
Složek: 5

Přírodní pláže se štěrkopískem

Datum: 11. 2. 2018
Fotografií: 83
Složek: 7

Uměle upravené pláže

Datum: 11. 2. 2018
Fotografií: 81
Složek: 4