Jdi na obsah Jdi na menu

TURISTIKA

  Na ostrově Pag jsou široké možnosti pěší turistiky a výletů. Vzhledem k přírodnímu rázu ostrova je potřeba mít správné vybavení, zejména pevnou obuv a zásobu pitné vody. I přes nevelké vzdálenosti na ostrově může dojít k dehydrataci organismu. Náročnost výletů spočívá především v teplém a suchém letním počasí.

 

Pěší turistika

Na ostrově Pag existuje několik zajímavých míst, kam se můžeme vydat pěšky. Vždy pamatujme na dobrou fyzickou kondici, potřebné vybavení, zásoby jídla a hlavně pitné vody. Ačkoliv se to nezdá, platí zde podobná pravidla jako při turistice v horách.

 

Jelikož na pažských stezkách nepotkáme mnoho podobně naladěných turistů, můžeme tak strávit o samotě i celý den. Proto je dobré mít sebou nabitý mobilní telefon a někomu říct, kam jdeme a kdy se vrátíme.

 

Pěší turistika na Pagu je obvykle spojena s koupáním. Zajímavé také je ocitnout se v neobvyklou dobu na neobvyklém místě. Například se můžete vydat se za pravěkými fosiliemi na východní pobřeží ostrova. Anebo si ráno přivstat a už při východu slunce pozorovat široké okolí ostrova z jeho nejvyššího bodu - Sveti Vid.

 

Pažský trojúhelník

Datum: 12. 11. 2012
Fotografií: 15
Složek: 0

Sveti Vid

Datum: 19. 3. 2012
Fotografií: 24
Složek: 0

Větrné elektrárny

Datum: 12. 12. 2008
Fotografií: 5
Složek: 0

Východní pobřeží

Datum: 12. 2. 2014
Fotografií: 45
Složek: 0