Jdi na obsah Jdi na menu

TURISTIKA

  Na ostrově Pag jsou široké možnosti pěší turistiky a výletů. Vzhledem k přírodnímu rázu ostrova je potřeba mít správné vybavení, zejména pevnou obuv a zásobu pitné vody. I přes nevelké vzdálenosti na ostrově může dojít k dehydrataci organismu. Náročnost výletů spočívá především v teplém a suchém letním počasí.

 

Pěší turistika

Na ostrově Pag existuje několik zajímavých míst, kam se můžeme vydat pěšky. Vždy pamatujme na dobrou fyzickou kondici, potřebné vybavení, zásoby jídla a hlavně pitné vody. Ačkoliv se to nezdá, platí zde podobná pravidla jako při turistice v horách.

 

Jelikož na pažských stezkách nepotkáme mnoho podobně naladěných turistů, můžeme tak strávit o samotě i celý den. Proto je dobré mít sebou nabitý mobilní telefon a někomu říct, kam jdeme a kdy se vrátíme.

 

Pěší turistika na Pagu je obvykle spojena s koupáním. Zajímavé také je ocitnout se v neobvyklou dobu na neobvyklém místě. Například se můžete vydat se za pravěkými fosiliemi na východní pobřeží ostrova. Anebo si ráno přivstat a už při východu slunce sledovat široké okolí Pagu z jeho nejvyššího vrcholu.

Kam se vydat po ostrově Pag

 

  • Výstup na nejvyšší bod ostrova Sveti Vid 348 m/n.m 
  • Pěší vycházka na Paški trokut 
  • Trek východním pobřežím Pagu 

 

Volně se pohybovat je možné téměř po celém ostrově. Pokud překračujete ploty nebo branky, tak ty je potřeba za sebou zavírat !! Kdekoliv se totiž mohou pohybovat volně pasoucí se ovce a místní chovatelé by neviděli rádi, kdyby se jim díky nedbalým turistům rozutekly.
 
Pro dotazy na téma turistika se můžete obrátit mailem na Cestovní kancelář Novalja.

 

Pažský trojúhelník

Datum: 12. 11. 2012
Fotografií: 15
Složek: 0

Sveti Vid

Datum: 19. 3. 2012
Fotografií: 24
Složek: 0

Větrné elektrárny

Datum: 12. 12. 2008
Fotografií: 5
Složek: 0

Východní pobřeží

Datum: 12. 2. 2014
Fotografií: 45
Složek: 0